انتخاب میز عسلی برای مبلمان راحتی

دکوراسیون سبک نئو کلاسیک

آیا در حوزه دکوراسیون و دیزاین اطلاعاتی درباره ” دکوراسیون سبک نئو کلاسیک ” و ویژگی های آن دارید؟

معماری و طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی همه روزه از سبک های متنوع و متعددی رو نمایی می کند. سپس افراد با توجه به سلیقه ، ابعاد و متراژ موجود در خانه های خود سراغ سبک و دکوراسیون مورد نظرشان می روند. بسیاری طالب سبک کلاسیک ، دیزاین لوکس ، خانه های اشرافی و سلطنتی بوده.

و بسیاری دیگر نیز خواهان سبک های مدرن ، جدید ، راحت و ساده هستند. برخی مبلمان کلاسیک و بزرگ را می پسندند و برخی دیگر خریدار مبلمان راحتی و مناسب برای استراحت و استفاده روزمره اشان هستند.

سبک نئوکلاسیک

اما در این میان افرادی هستند که هم سبک کلاسیک را دوست دارند و هم سبک مدرن. انتخاب میان این دو سبک برای آن ها سخت است. بنا بر این ترجیح می دهند هر دو سبک را در خانه خود داشته باشند.

دکوراسیون نئوکلاسیک ترکیبی از دکوراسیون مدرن و کلاسیک است که بهترین انتخاب برای این افراد می باشد. نئو کلاسیک نیاز افرادی را که به هر دو نوع دکوراسیون علاقه دارند رفع می کند.

مزیت سبک نئو کلاسیک نسبت به کلاسیک این است که هیچ محدودیتی در استفاده از مبلمان و تزئینات وجود ندارد. اما در عین حال همگی از اصول خاصی تبعیت می کنند.

مقدمه ای بر دکوراسیون نئو کلاسیک :

احیای معماری کلاسیک اروپا در اواخر قرن 18 و اوایل قرن 19 منجر به ظهور سبک معماری نئو کلاسیک شد. این سبک برای اولین بار در انگلیس و فرانسه مورد استفاده قرار گرفت. دکوراسیون نئو کلاسیک بر گرفته از سبک معماری های دوره رنسانس و معماری های روم باستان است.

سبک جدید نئو کلاسیک با ایده گرفتن از نمای لوکس و سلطنتی موجود در معماری های روم باستان ایجاد شد. نئو کلاسیک تلفیقی از سبک سلطنتی و مدرن پس از جنگ جهانی اول و دوم می باشد. قابل ذکر است که نئو کلاسیک سبکی بسیار لوکس و در عین حال ساده و آرامش بخش در نظر بیننده است.

دکوراسیون نئوکلاسیک

به طور خلاصه می توان گفت زیاده روی در استفاده از اکسسوری ، وسایل تزئینی ، رنگ های تند و حتی مبلمان در این سبک جایی ندارد. همین طور باید گفت این سبک شامل رنگ های محدود و طبیعی است. یعنی دیگر از رنگ های شاین ، سایه روشن و یا رنگ های پر رنگ استفاده نمی شود. نئو کلاسیک تعبیری مدرن از سبک دکوراسیون کلاسیک است.

یعنی ویژگی های مشخص سبک کلاسیک تقریبا بدون تغییر خاصی حفظ شده اند. فقط از لحاظ بصری کمی ساده تر هستند.

ویژگی مبلمان در دکوراسیون نئو کلاسیک :

همان طور که گفته شد این سبک تلفیقی از کلاسیک و مدرن است. بنا بر این نیاز به فضای کافی دارید تا بتوانید از هر دو مبل راحتی و کلاسیک استفاده کنید. توجه کنید مبلمان سنگین وزن ، بسیار بزرگ ، دارای نقش و نگارهای زیاد و طراحی های شلوغ اصلا مناسب این سبک نیستند.

پس باید از مبلمان کلاسیک و مدرنی استفاده کنید که در عین سادگی بسیار هم ساده و ظریف باشد. بهتر است مبلی با فریم چوبی ظریف و ساده با پارچه های تک رنگ و بدون طرح و نقش انتخاب کنید. اگر هم تمایل به استفاده از پارچه های طرح دار دارید باید آن ها را در کوسن ها اجرا کنید.

مبلمان نئوکلاسیک

اولین طراحی مبل نئو کلاسیک فرانسوی به صورت مستطیل و فاقد خطوط منحنی بوده است. البته هنوز هم علاوه بر مبلمان دیگر اکسسوری ها را نیز به این صورت ساخته و عرضه می شوند. درباره پارچه مبل های این سبک نیز باید سراغ پارچه هایی با کیفیت و گران قیمت باشید که ارزش آن ها را دو چندان کنید. پارچه های مخملی گزینه بسیار مناسبی برای مبلمان نئو کلاسیک هستند.

در این سبک خبری از رنگ های تند و غلیظ نیست. بلکه از تناژ رنگ های ساده ، ملایم و خنثی استفاده می شود تا ایجاد آرامش کند. البته از دیگر رنگ ها نیز استفاده می شود اما به عنوان رنگ فرعی.

ویژگی دیگر ملزومات سالن در دکوراسیون نئو کلاسیک :

همان طور که گفته شد این سبک نشات گرفته از عناصر رومی و یونان باستان است. دکوراسیون نئو کلاسیک مجلل و لوکس است اما نسبت به سبک کلاسیک از عناصر کم تری استفاده می شود. سالن ورودی به عبارتی کارت ویزیت خانه است. پس باید با دقت و به درستی انتخاب شوند.

ستون ها ، گچ بری های لبه دیوار و دور لوستر ها روی سقف و همین طور پانل های دیواری همه بسیار مدرن و مختصر هستند. شومینه یکی از دیگر لوازم جانبی شیک در این سبک است. همچنین می توانید فضایی برای نصب آیینه روی دیوار گچ بری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *